Witaj w swojej społeczności pożyczek
aukcyjnych

Witaj w społeczności pożyczek
aukcyjnych

SUGEROWANE AKCJE

Gotowy by zostać inwestorem?

SUGEROWANE WYSZUKIWANIA

Zacznij inwestować w pożyczki dla przedsiębiorców i zarabiać nawet 24% rocznie. To proste – wystarczy założyć bezpłatne konto.

Jako inwestor sam decydujesz, które projekty chcesz wesprzeć oraz jaką kwotą. Sumę przeznaczoną na inwestycje możesz w całości przeznaczyć na jeden projekt lub rozbić na kilka różnych aukcji. Poszczególne aukcje różnią się między sobą wnioskowaną kwotą, okresem kredytowania, proponowanym wynagrodzeniem oraz rodzajami zabezpieczenia. Wybierając konkretną aukcję zgadzasz się na czas trwania pożyczki oraz proponowane zabezpieczenie – od Ciebie zależy wysokość kwoty, jaką chcesz przekazać na dany projekt (możesz udzielić pożyczki na pełną kwotę lub jej część – minimum 10 tys. zł) oraz wysokość wynagrodzenia. Możesz przystać na wynagrodzenie zaproponowane w aukcji przez pożyczkobiorcę, zgodzić się na niższe – kiedy aukcja cieszy się dużym zainteresowaniem i chcesz, aby Twoja propozycja była atrakcyjniejsza od innych, a nawet negocjować je i zaproponować wyższe wynagrodzenie – kiedy uważasz, że oferowane wynagrodzenie nie jest adekwatne do ryzyka związanego z daną inwestycją (możliwe tylko pod warunkiem, że pokryjesz pełną kwotę pożyczki – ostateczna decyzja należy wtedy do pożyczkobiorcy).

W co i jak inwestować?

Odpowiedzi na tak zadane pytania szukają wszyscy posiadacze wolnych środków finansowych. Jednym z najlepszych pomysłów jest inwestycja w aukcje pożyczkowe na portalu Pożyczki Społecznościowe (PS). Największą zaletą naszego rozwiązania jest fakt, że to osoba dysponująca wolnymi środkami decyduje dokładnie w jaki projekt i na jakich warunkach chce zainwestować swoje pieniądze. Takiego komfortu nie dają lokaty bankowe czy obligacje skarbowe. Ponadto współpraca z instytucjami finansowymi nie gwarantuje zysków na poziomie 12-24%, który można osiągnąć pożyczając środki na realizację konkretnych inwestycji na naszej platformie. W naszej bazie znajdują się wyłącznie oferty przedsiębiorców, których wiarygodność wcześniej zweryfikowaliśmy i gdzie także sam inwestor może dokonać takiej weryfikacji. Zależy nam na tym, aby finansowe wsparcie trafiało do odpowiednich osób, które na czas wywiążą się z podjętych zobowiązań.

Korzyści płynące z inwestowania z portalem Pożyczki Społecznościowe (PS)

W dzisiejszych czasach wiele firm potrzebuje wsparcia finansowego, zarówno na początkowym etapie funkcjonowania, jak i w późniejszym okresie, aby zwiększyć skalę swojej działalności. Tradycyjne kredyty bankowe nie zawsze są łatwo dostępne, a proces ich uzyskania bywa skomplikowany, czasochłonny i wymaga nieproporcjonalnej liczby dokumentów. Dodatkowo, banki często nieujawniają wszystkich kosztów swoich usług. Dla przedsiębiorcy brak zdolności kredytowej może przekreślić plany, a straconego czasu na formalności nie da się już odzyskać. Pożyczki społecznościowe (znane także jako social lending lub P2P lending) to forma zawierania bezpośrednich

transakcji pożyczkowych pomiędzy zainteresowanymi stronami, bez udziału tradycyjnych instytucji finansowych. Największą zaletą inwestycji z PS jest elastyczność. Zarówno pożyczkodawca, jak i pożyczkobiorca mają możliwość indywidualnego ustalenia okresu kredytowania, oprocentowania oraz pozostałych warunków pożyczki. Dzięki temu inwestorzy mogą samodzielnie kontrolować swoje inwestycje i dostosować je do swoich preferencji i celów finansowych. W porównaniu do tradycyjnych form inwestowania, Pożyczki Społecznościowe oferują większą kontrolę nad kapitałem i większą możliwość osiągnięcia wyższego zwrotu z inwestycji.