W co i jak inwestować?

Dlaczego warto inwestować z portalem Pożyczki Społecznościowe?

Chcesz zainwestować swoje pieniądze?

Krok 1

Rejestacja

Zarejestruj się na platformie Pożyczki Społecznościowe (PS) jako inwestor.

Krok 2

Przeglądaj aukcje

Wybierz inwestycję, której warunki najbardziej Ci odpowiadają.

Krok 3

Dokonaj inwestycji

Zadeklaruj kwotę pożyczki, jaką jesteś skłonny przekazać oraz wysokość oczekiwanego wynagrodzenia.

Krok 4

Oczekuj wygranych

Jeśli Twoja oferta pożyczki znajdzie się wśród najbardziej atrakcyjnych, wygrasz aukcję i zostaniesz inwestorem danej inwestycji.

Krok 5

Spisanie umowy

Nasi pracownicy przygotowują i wyślą wszystkie potrzebne dokumenty do wszystkich stron transakcji.

Krok 6

Przekazanie środków

W ciągu 3-7 dni (w zależności od rodzaju zabezpieczenia) od otrzymania dokumentów przelejesz środki pożyczkobiorcy.

Dlaczego warto inwestować z Pożyczki Społecznościowe?

Pieniądze powinny nieustannie pracować, a bez inwestowania nasze środki są coraz mniej warte. Wysoki poziom inflacji sprawia, że z każdym rokiem nasze oszczędności znacząco tracą na wartości. Niekorzystne oprocentowanie lokat bankowych czy kont oszczędnościowych nie pozwala wyrównać wynikłych z tego tytułu strat. Jeżeli chcemy, żeby zgromadzone środki nie tylko zachowały swoją wartość, ale również przyniosły nam wymierne zyski, powinniśmy poszukać alternatyw. Portal Pożyczki Społecznościowe (PS) oferuje posiadaczom nadwyżek finansowych właśnie taką alternatywę – możliwość zainwestowania w pożyczki dla polskich mikro, małych i średnich firm. Idea naszej platformy jest prosta: kontaktujemy osoby, które chcą pomnożyć swoje środki z przedsiębiorcami, którzy potrzebują pieniędzy na rozwój swoich firm. Aukcje na portalu Pożyczki Społecznościowe (PS) oferują zróżnicowane formy zabezpieczeń – od najczęściej występujących: hipotece na nieruchomości oraz

poręczeniu, poprzez – dotyczące głównie pojazdów i maszyn – przewłaszczenie na zabezpieczenie, aż po rzadziej spotykaną cesję należności z kontraktu/umowy długoterminowej. Obligatoryjnym zabezpieczeniem pożyczek jest oświadczenie pożyczkobiorcy o dobrowolnym poddaniu się egzekucji – ułatwia ono pożyczkodawcy odzyskanie zainwestowanych środków, w przypadku, kiedy pożyczkobiorca ma problem ze spłatą zaciągniętej pożyczki. Prócz bezpieczeństwa realizowanych transakcji dbamy również o komfort naszych inwestorów – przedstawiciele portalu Pożyczki Społecznościowe (PS) przygotowują wszystkie niezbędne dokumenty oraz odpowiadają na wszelkie pytania i wątpliwości. Po zawarciu umowy i przekazaniu zadeklarowanych środków pożyczkobiorca co miesiąc będzie Ci zwracać ustaloną ratę pożyczki zgodnie z harmonogramem spłaty. Atrakcyjne oprocentowanie pożyczki zapewni Ci stałe i odczuwalne zyski.

Ryzyko inwestycyjne

Inwestowanie w social lending, podobnie jak każda inna forma inwestycji wiąże się z pewnym poziomem ryzyka, z którego należy zdawać sobie sprawę. Podstawą działalności każdego inwestora powinna być dbałość o możliwie najwyższy poziom bezpieczeństwa dokonywanych inwestycji. Aby mieć pewność, że pieniądze zostaną właściwie zainwestowane, warto szczegółowo zapoznać się z wszystkimi informacjami i dokumentami dostarczonymi przez pożyczkobiorcę, takimi jak wyniki finansowe firmy oraz proponowane formy zabezpieczenia pożyczki. Pozwalają one oszacować poziom ryzyka związanego z daną inwestycją. W przypadku pytań i wątpliwości zachęcamy do kontaktu z naszymi przedstawicielami, a oni poproszą pożyczkobiorcę o dodatkowe wyjaśnienia czy dokumenty.